Merih Demiral’dan bir paylaşım daha: Yüksel Türk

A Milli Takım’ın EURO 2024 son 16 turu maçında Avusturya karşısında ay-yıldızlı ekibin gollerini atan Merih Demiral‘a gol sevincini “bozkurt” işaretiyle gösterdiği için UEFA tarafından soruşturma açılmıştı. Milli yıldız sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

Merih Demiral, UEFA’nın kendisine soruşturma başlatması sonrası gollerinden kesitler paylaştı ve “Günaydın Türkiye’m. Ne Mutlu Türküm Diyene” ifadesini kullandı.

Demiral, gol sevincinin de yer aldığı fotoğraflarını bu kez Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yüksel Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur” sözüyle paylaştı. 

UEFA’dan disiplin soruşturması

UEFA’dan yapılan açıklamada konuyla ilgili, “2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya’nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya-Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral’ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği’nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır . Konuyla ilgili olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir.” ifadelerine yer verildi.

Almanya İçişleri Bakanı’ndan Demiral’a tepki: Türk aşırı sağcı sembollerin statlarımızda yeri yok

Merih Demiral ne demişti?

Gol attığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Merih Demiral, “Bir gol sevinci vardı aklımda onu yaptım, Türklükle alakalı. Türk olduğum için çok gurur duyuyorum, o yüzden golden sonra onu iliklerime kadar hissetim. Öyle bir şey yapmak istedim, yaptığımdan dolayı çok da mutluyum. Bütün taraftarlarımız bizimle gurur duyuyor. Tribünde görmüştüm yapan taraftarlarımızı, onları gördükten sonra daha çok yapasım geldi, çok mutluyum” ifadelerinde bulundu.

TIKLAYIN-UEFA, Merih Demiral hakkında soruşturma başlattı

TIKLAYIN-Dışişleri Bakanlığı’ndan UEFA ve Alman Bakan’a “Merih Demiral” tepkisi: Kabul edilemez, bizatihi yabancı düşmanlığı

TIKLAYIN-Bahçeli’den bozkurt işareti yapan Merih Demiral’a destek: UEFA’nın da şer kervana iştiraki son derece yanlı ve yanlıştır

TIKLAYIN-Bakan Bak’tan hakkında soruşturma başlatılan milli futbolcu Merih Demiral’a destek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir