Elon Musk şokta, Nintendo ödeme yapmayı bıraktı

Görünüşe göre Nintendo, X‘in API ücretlerinden bıktı. Mario yapımcısı çarşamba günü yaptığı açıklamada, 10 Haziran’dan itibaren Switch’in görsel albümünden Elon Musk‘un Nazi meraklısı platformuna doğrudan entegrasyonun artık çalışmayacağını söyledi. Nintendo’nun ayrılmasıyla üç büyük konsol üreticisi de yerel ekran paylaşımının fişini X’e çekti.

Wired ilk kez geçen yıl, Twitter’ın en ucuz Kurumsal API planına erişimin aylık 42.000 dolardan başladığını bildirmişti. Daha yüksek kademelerin ise ayda 125.000 ila 210.000 dolara mal olabileceği iddia ediliyor. Microsoft, Xbox’ın Nisan 2023’te Musk’ın API planından vazgeçtiğini söylerken suçlamaya öncülük ederken, Sony kasım ayına kadar bu plandan vazgeçti.

Elon Musk şokta, Nintendo ödeme yapmayı bıraktı

Aylık 42.000 ABD Doları (veya daha fazla) maliyet, bu varlıklı mega şirketlere pek fazla gelmeyebilir ancak görünüşe göre onların bile kendi sınırları var. Sonuçta sosyal kanallarda hızlı ekran paylaşımı kurumsal açıdan bir pazarlama özelliği. Muhasebecileri analitiklere bakar, bunları Musk’ın ücretleri ile karşılaştırır ve bunun karşılığını almadığını görürse, kar odaklı kuruluşların yaptığını yapacaklar ve genel giderleri azaltacaklar.

Elbette Switch ekran görüntülerini Musk’ın cehennemine hala gönderebilirsiniz ancak artık sadece ekstra adımları var. Switch albüm resimlerini kablosuz olarak telefonunuza gönderebilir veya bir USB kablosu kullanarak bilgisayarınıza aktarabilir ve ardından manuel olarak gönderebilirsiniz. Nintendo, entegre Facebook paylaşımının hala etkin olduğunu ancak bunun daha sonra durdurulabileceği konusunda uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir